Tools

2010 FIELD HOCKEY BRACKETS

CLASS A PLAYOFFS

Quarterfinals   Semifinals   Final    
At Higher Seed   November 2nd   Nov. 6th, 6pm    
     at Morrisville College   at C-NS    
             
             
  1. RFA (12-1-3)  2      
   

11/2, 5:30pm

       
         
  1. RFA   1  
4. C-NS (7-5-2)        

10/28, 6pm 

4. C-NS   0     2010 CLASS AA
5. F-M (8-7-1)  0         SECTION III
        CHAMPION
      Baldwinsville
             

 

2. B'ville (13-3)  1      
   

 11/2, 7:30pm

       
         
  2. B'ville    3  
           
  3. L'Pool (9-3-2)  0      
             
             


 

CLASS B PLAYOFFS

  
  
Semifinals   Final    
10/30 at RFA   Nov 6th, 5pm    
    at C-NS    
         
         
1. Camden (15-1)      

 7:30pm

       
       
  1. Camden    2  
       
4. VVS (8-5)  0     2010 CLASS A
        SECTION III
      CHAMPION
      Camden
         
2. NH (11-4-1)      

 5:30pm

       
       
  2. NH   0  
       
3. Cortland (11-4)      
         
         


 

CLASS C PLAYOFFS

Quarterfinals   Semifinals   Final    
At Higher Seed   10/30 at RFA   Nov. 3rd, 7pm    
        at RFA    
             
            
  1. Cazenovia (14-2)      
  

 11:30am

       
         
  1. Cazenovia   
4. Canastota (9-5-1)        

10/26, 3pm 

4. Canastota       2010 CLASS C
5. Mt Markham (7-8) 1         SECTION III
        CHAMPION
      Cazenovia
            

 

2. Holland Patent (11-3-1)      
  

 9:30am

       
        Cazenovia  
  2. Holland Patent   0    vs.
3. Ilion (9-6)        NY Mills 

10/27, 3pm 

3. Ilion       11/6 at 3pm at C-NS
6. Sauquoit (7-8)          
             


 

CLASS D PLAYOFFS

Quarterfinals   Semifinals   Final    
At Higher Seed   10/30 at RFA   Nov. 3rd, 5pm    
        at RFA    
             
            
  1. M-E (13-3)      
  

1:30pm 

       
         
  1. M-E   0  
4. Pt Byron (9-7)          

 

4. Pt Byron       2010 CLASS C
5. Hamilton (8-6-1)           SECTION III
        CHAMPION
        NY Mills
            

 

2. NY Mills (11-4-1)  2      
  

3:30pm 

       
           NY Mills 
  2. NY Mills   1       vs.
3. Little Falls (9-6)        Cazenovia  

 

3. Little Falls   1     11/6 at 3pm at C-NS
6. Weedsport (7-9)          
             

Class C/D Playoff: November 6th, 3pm at C-NS: Cazenovia 7, NY Mills 0

What's On