Tools

2009 H.S. FIELD HOCKEY BRACKETS

 


CLASS A PLAYOFFS
First Round    Semifinals   Final    
At Higher See   At ES-M
  AT C-NS
   
             
             
             
  1. Liverpool  7      
    11/3, 5:00        
         
       
5. Baldwinsville  1    1. Liverpool  0  
10/29, 3:00  4. Fayetteville-Manlius  0     2009 CLASS A
4. Fayetteville-Manlius  0         SECTION III
     11/7 AT 4:30PM   CHAMPION
       2. RFA
             
  3. C-NS  0      
   

11/3, 7:00

       
     2. RFA  1  
       
           
  2. RFA  1      
             
             

CLASS B PLAYOFFS
First Round    Semifinals   Final    
All Byes   At RFA
  AT C-NS
   
             
             
             
  1. V-V-S  1      
    10/31, 7:00        
         
   1. V-V-S  0  
           
  4. New Hartford  0     2009 CLASS B
            SECTION III
    11/7 AT 2:30PM   CHAMPION
        2. Camden
             
  3. Cortland  0      
   

10/31, 5:00

       
         
   2. Camden  1  
           
  2. Camden  2      
             
             



CLASS C PLAYOFFS
First Round    Semifinals   Final    
At Higher Seed   At RFA
  At RFA
   
             
             
             
  1. Cazenovia  4      
    10/31, 11:00 a.m.        
         
       
5. Sauquoit Valley  0    1. Cazenovia  1  
10/27, 3:00 4. Canastota   1     2009 CLASS C
4. Canastota  2         SECTION III
        CHAMPION
  11/4, 7pm    1. Cazenovia VS
3. Holland Patent           1. Little Falls
10/29, 3:00 3. Holland Patent   1     CAZENOVIA WINS 2-0
6. Ilion  0

10/31, 9:00 a.m.

      C-D Playoff
        11/7, AT C-NS 6:30PM
   2. Mt. Markham   0  
7. Herkimer  2        
10/29, 3:00 2. Mt. Markham   2      
2. Mt. Markham  7          
             


CLASS D PLAYOFFS
First Round    Semifinals   Final    
At Higher Seed   At RFA
  At RFA
   
             
             
             
  1. Little Falls  1      
    10/31, 3:00        
         
   1. Little Falls  3  
5. Weedsport  0        
10/27, 3:00 4. New York Mills   0     2009 CLASS D
4. New York Mills         SECTION III
        CHAMPION
  11/4, 5pm    1. Cazenovia VS
              1. Little Falls
  3. Port Byron  2      CAZENOVIA WINS 2-0
   

10/31, 1:00

      C-D Playoff
        11/7, AT C-NS 6:30PM
   3. Port Byron  0  
           
  2. Morrisville-Eaton  1      
             
             

 

Most Popular

What's On