Tools

2009 H.S. FOOTBALL BRACKETS

CLASS AA PLAYOFFS
Quarterfinals   Semifinals   Final    
At Higher Seed   At Neutral Sites   At Carrier Dome    
             
             
1. Baldwinsville 35          
  1. Baldwinsville 22      
8. F-Manlius 14

 

       
         
  1. Baldwinsville    
4. Corcoran 27        

 

4. Corcoran 15     2009 CLASS AA
5. CNS 21         SECTION III
        CHAMPION
  Saturday, Nov. 7, 2pm    
6. Henninger 40          

 

6. Henninger 20       
3. Liverpool 36

 

       
         
  7. CBA    
7. CBA 32        

 

7. CBA 21      
2. Auburn 22          
             


 

CLASS A PLAYOFFS
Quarterfinals   Semifinals   Final    
At Higher Seed   At Neutral Sites   At Carrier Dome    
             
             
1. New Hartford 44           
  1. New Hartford 38       
8. Nottingham 6

 

       
         
  1. New Hartford  30  
4. ESM 32         

 

4. ESM  14      2009 CLASS AA
5. Indian River 28         SECTION III
        CHAMPION
       
6. J-D 0         3. Whitesboro 

 

3. Whitesboro  35       
3. Whitesboro 40

 

       
    3. Whitesboro 60  
       

7. Carthage

         

 

2. Fulton 

20       

2. Fulton

           
             


CLASS B PLAYOFFS
Quarterfinals   Semifinals   Final    
At Higher Seed   At Neutral Sites   At Carrier Dome    
             
             
1. Westhill 33          
  1. Westhill  37      
8. Oneida 6

 

       
         
  1. Westhill     
4. V-V-S 21        

 

4. V-V-S 7     2009 CLASS AA
5. Homer 14         SECTION III
     Nov. 7, 5pm    CHAMPION
       
6. South Jefferson 21          

 

3. Marcellus 24       
3. Marcellus 33

 

       
         
  3. Marcellus    

7. Solvay

28        

 

7. Solvay

0      

2. Chittenango

21          
             


CLASS C
Conference Quarterfinals   Conference Semifinals   Conference Finals   Section Final    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites   At Carrier Dome    
                 
(South vs. East)          
1E. Cooperstown 33  
    1E. Cooperstown 46  
4S. Sauquoit 26    
    1E. Coopers. 6  
3E. Herkimer 17 

 

 
    2S. Canastota  24  
2S. Canastota 21     
    1S. Cazenovia     
2E. H. Patent 42 Nov. 7, 11am   
    2E. H. Patent 7  
3S. Mt. Markham    
    1S. Cazenovia 31  
4E. Ilion    
    1S. Cazenovia 28 2009 CLASS C
1S. Cazenovia 36   CHAMPION
    ____________
(North vs. West)  
1N. G. Brown 43  
    1N. G. Brown 35  
4W. Lafayette 0    
    G. Brown  28  
3N. Lowville 18

 

 
   

2W. Tully

6  
2W. Tully 52    
    General Brown      
2N. Adirondack 46    
    2N. Adirondack 32  
3W. Hannibal 0    
    B. Ludden 21  
4N. Alex Bay 0    
    1W. B. Ludden 35  
1W. B. Ludden 59    
     


CLASS D
Conference Quarterfinals   Conference Semifinals   Conference Finals   Section Final    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites   At Carrier Dome    
                 
(South vs. east)          

1E. N. Dame

42  
   

1E. N. Dame

26  
4S. Oriskany 0    
   

1E. Notre Dame

20  
3E. NY Mills

 

 
    2S. Waterville  0  
2S. Waterville 54     
    1S. Westmoreland   43  
2E. Dolgeville 37    
    2E. Dolgeville 6  
3S. Morrisville 0    
    1S. Westmo 35  
4E. W. Canada 0    
    1S. Westmo 25  
1S. Westmo 66   2009 CLASS D
    CHAMPION
(North vs. West)  
1N. Watertown 26  
    1N. Watertown 19   
4W. Onondaga 0   Westmoreland
    1N. Watertown 14  
3N. Thous Islands 0

 

 
   

2W. Port Byron

7  
2W. Port Byron 20    
    1W. Weedsport  20  
2N. Sandy Creek 41    
    2N. Sandy Creek 22  
3W. B. Grimes 0    
    1W. Weedsport 20  
4N. Pulaski 6    
    1W. Weedsport 34  
1W. Weedsport 34    
     

Most Popular

What's On