Tools

2010 High School Lacrosse Brackets

By Sports WKTV

 SECTION III - CLASS A

First Round

 

Quarterfinals

 

Semifinals

 

Final

 

 

At Higher Seed

 

At Higher Seed

 

at C-NS
June 1st 

 

At C-NS
June 4th 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.F-M

 

 

 

 

May 28th, at 7pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

at 7:30pm 

 

 

 

8. RFA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

at 7:30pm 

 

 

 

1. Corcoran

 

 

 

 

May 28th, at 7pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. C-NS

 

2010

 

 

 

CHAMPION

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Liverpool 

 

 

 

 

May 27th, at 4:30pm  

 

 

 

 

 

 

 

 

at 5pm 

 

 

 

3. Baldwinsville

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Central Square

 

 

 

 

May 28th, at 11 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.West Genesee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SECTION III - CLASS B

First Round

 

Quarterfinals

 

Semifinals

 

Final

 

 

At Higher Seed

 

At Higher Seed

 

At C-NS
May 29th 

 

At C-NS
June 2nd

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.J-D

 

 

 

 

at 7:30pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

At 7:30pm 

 

 

 

5. Whitesboro

 

 

 

 

 May 27th at 6:30pm  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. ESM

 

2010

 

 

 

CHAMPION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 3. Auburn

 

 

 

 

at 5pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Carthage 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 SECTION III - CLASS C

First Round

 

Quarterfinals

 

Semifinals

 

Final

 

 

At Higher Seed

 

At Higher Seed

 

At C-NS
May 29th

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Skaneateles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Marcellus

 10

At 3pm 

 

May 25th, 7pm 

 

 

9. Tully 

 

 

9. Tully

 11

 

 

 

 

 

 

 

4. Cortland 

17 

 

 

May 25th, 5pm 

 

4. Cortland 

 

 

13. Clinton 

 

 

 

 

 

 

 

12. CBA 

11 

 

 

May 25th, 6:30pm 

 

 

5. Watertown IHC  

 

2010

5. Watertown IHC 

14

 

CHAMPION

 

 

 

11. General Brown 

 4

 

May 25, 6pm 

 

 

7. Homer 

 

 

7. Homer

 17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

At 1pm 

 

 

 

3. LaFayette 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Onondaga 

 

 

 

May 25, 4:30pm 

 

 

 

 

7.Westhill  

 

May 27th, 5pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2. Cazenovia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

What's On