Tools

2012 H.S. GIRLS SOCCER BRACKETS

CLASS AA PLAYOFFS

 

    Quarterfinals   Semifinals   Final    
     10/25    10/30    11/3    
    At Higher Seed   At Nottingham
  Chittenango
   
           

   
    1. Baldwinsville  7  
       
     1. Baldwinsville  1  

     

 

  8. Auburn  2  

     
     4. F-M  0  
 

 

 

 

  4. F-M 3  
     
    4. F-M 2  

     
    5. CBA 1  
       
    CHAMPION

   
    6. RFA 0  LIVERPOOL
       
     3. C-NS  0  

     

 

  3. C-NS 4  
       
    2. Liverpool  1  

     
    7. West Genesee 0  

     
    2. Liverpool 1  

     
    2. Liverpool 3  
       
     

 

 

CLASS A PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
     10/26    10/30    11/1    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Chittenango   Chittenango
   
           

   
    1. Whitesboro    
       
     1. Whitesboro 2  
8. ES-M
7    

 

  8. ES-M    
9. Carthage
 0    
     1. Whitesboro 0  

 

 

 

  4. Indian River  0  
     
     5. Fulton  1  

     
    5. Fulton  1  
       
    CHAMPION
6. Watertown
 4  
    6. Watertown  1  J-D
11. Homer  2    
     3. Camden  1  

     

 

  3. Camden  7  


     
    2. J-D  1  
7. New Hartford
2    
    7. New Hartford  0  
10. Cortland
1    
     2. J-D  2  

     
    2. J-D  4  
       
     

 

 

CLASS B PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/23    10/25    10/30    11/2    
At Higher Seed   At Higher Seed   At West Genesee
  Chittenango
   
           

   
    1. Marcellus 3  
     6:30pm  
    1. Marcellus  2  
8. Bishop Ludden
 2    

6pm

  8. Bishop Ludden 0  
9. Ilion
 1    
    1. Marcellus 2  
4. Skaneateles
3

 

 

 

  4. Skaneateles  0  
13. VVS  1  (westhill wins on pk's)  
     5. Westhill  0  
5. Westhill
 1    
    5. Westhill  0  
12. Chittenango  0    
    CHAMPION
6. Holland Patent
 4  
    6. Holland Patent 1  MARCELLUS
11. Solvay  0 Clinton 4-1 PK  
    3. Clinton 2  

     

 

  3. Clinton 1  


     
    3. Clinton 1  
7. Cazenovia
 8    
    7. Cazenovia  2  
10. Sherburne-Earlville
 0 2 OT  
     2. South Jefferson 1  

     
    2. South Jefferson  3  
       
     

 

 

CLASS C-1 PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/23, 3pm        10/29    11/5    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites   Chittenango
   
           

   
    1. Sauquoit Valley 3  
       
     1. Sauquoit Valley  2  
8. South Lewis
 2    

 

 OT 8. South Lewis 1  
9. Herkimer
 1    
     1. Sauquoit Valley 2  

 5:30pm

 

 

  4. Lowville 2  
     
    5. IHC  0  

     
    5. IHC 3  
       
    CHAMPION

   Sauquoit Valley
    6. Westmoreland 0  
       
     3. Tully 1  

     

 

  3. Tully 3  


     
    3. Tully 1  
7. Cato-Meridian
 0    
    10. Little Falls  0  
10. Little Falls
 1    
    2. Thousand Islands  0  

     
    2. Thousand Islands 1  
       
     

 

 

CLASS C-2 PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/23    10/25        11/5    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites
  Chittenango
   
           

   
    1. Bishop Grimes  2  
       
     1. Bishop Grimes 3  
8. Waterville
 4    

 

  8. Waterville 1  
9. Cooperstown
 0    
     1. Bishop Grimes  0  

 7:30

 

 

  4. Sandy Creek  1  


     
     5. Morrisville-Eaton  2  

     
    5. Morrisville-Eaton 2  
       
    CHAMPION

   MPH
    6. Fabius-Pompey 0  
       
     3. MPH  2  

 

 

 

 

  3. MPH  3  


     
    3. MPH 2  
7. Onondaga
 2    
6:30pm   7. Onondaga  2  
10. Mohawk
 0  3pm  
     2. West Canada  1  

     
    2. West Canada  3  
       
     

 

 

CLASS D PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/23, 3pm        10/31    11/3    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites
  Chittenango
   
           

   
    1. Poland  4  
       
    1. Poland  1  
8. Sackets Harbor
 5    

 

  8. Sackets Harbor  0  
9. Tyburn Academy
 0    
    1. Poland  5  

 

 

 

  4. Copenhagen 1  
     
    4. Copenhagen 0  
5. McGraw
 2    
    5. McGraw  0  
12. Hamilton  1    
    CHAMPION
6. Madison
 1  
    6. Madison  0  POLAND
11. Stockbridge Valley  0
 
 
    3. Remsen 2  

     

 

  3. Remsen  5  
       
    2. Cincinnatus  3  
7. Lyme
 1    
    10. Faith Heritage  0  
10. Faith Heritage
 3    
    2. Cincinnatus 3  

     
    2. Cincinnatus  1  
       
     

 

 

Most Popular

What's On