Tools

2013 H.S. BOYS SOCCER BRACKETS

CLASS AA PLAYOFFS

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/22      

 10/30

   11/5, 7:15pm    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Nottingham    at Liverpool    
           
     
    1.C-NS  3  
   

10/24, 6pm

 
    1.C-NS  1  
8.Central Sq
 0 5pm  
6:30pm   9.Henninger  0  
9.Henninger  2    
    4. F-M    
   

 

 

 

  5.Proctor  1  
   

10/23, 6:30pm
at Swan Pond
 

 
    4. F-M  2  
     
    4. F-M  4  
       
    CHAMPION
     
    3.Liverpool  3  
   

10/23, 6:30pm

 
    3.Liverpool  0  
    7pm  

 

  6.Nottingham  0  
       
    2. Baldwinsville    
7.West Genesee
 3    
 7pm  OT 7.West Genesee  0  
10.RFA  1

10/24, 6pm

 
    2. Baldwinsville  1  
       
    2. Baldwinsville  1  
       
     


 

 

CLASS A PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/22      

 10/30, 5pm

   11/2, 5pm    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites    at Liverpool    
           
     
    1.Fowler  3  
   

10/25, 7pm

 
    1.Fowler  0  
8.Indian River
 6 at Chittenango  
6pm    8.Indian River  1  
9.Oneida  1    
    4.J-D  1  

 

 

 

 

  5.New Hartford  2  
   

10/25, 3pm

 
    4.J-D  2  
       
    4.J-D  5  
       
    CHAMPION
     
    3.Watertown  2  CBA
   

10/24, 6pm

 
    3.Watertown  1  
6. Cortland
 5 at Liverpool  

6pm

   6. Cortland  1  
11.CVA  0    
    2. CBA  2  
7.Fulton  3    
 6:30pm    7.Fulton  1  
10.Whitesboro  0

10/26, 6:30pm

 
    2. CBA  2  
       
    2. CBA  4  
       
     

 

 

CLASS B PLAYOFFS

 

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
       

 10/30, 7:15pm

   11/5, 5pm    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites    at Liverpool    
           

   
    1. Westhill  4  
   

10/25, 5pm

 
    1. Westhill  4  
8.Sherburne-Earlville  2 at Chittenango  
10/22   9.General Brown  1  
9.General Brown
 4    
    1. Westhill    
5.Holland Patent
 2

 

 

 10/22, 3pm

   5.Holland Patent  1  
12.South Jefferson
 1

10/24, 3:30pm

 
    4.V-V-S  0  
       
    4.V-V-S  2  
       
    CHAMPION
     
    3.Cazenovia  0  
   

10/25, 6:30pm

 
    6. Marcellus  0  
6. Marcellus  5 at Liverpool  

10/22, 3pm

  6. Marcellus  1  
11.Adirondack    
    7.Skaneateles    
7.Skaneateles  2    
    7.Skaneateles  1  
10.Lowville  0

10/26, 2:30pm

 
    7.Skaneateles  2  
       
    2. Clinton  0  
       
     

 

 

CLASS C PLAYOFFS

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/23, 6:30pm      

 10/29

   11/1, 7:45pm    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites    at Chittenango    
           
     
    1. Fabius-Pompey  3  
   

10/24, 6:30pm

 
    1. Fabius-Pompey  3  
8. Herkimer  0 6pm at Nottingham  
    9. 1,000 Islands  0  
9. 1,000 Islands
 3    
    1. Fabius-Pompey 3  

 

 

 

 

  5. Manlius Pebble Hill  2  
   

10/24, 5pm

 
    5. Manlius Pebble Hill  0  
       
    4. Tully  0  
       
    CHAMPION:

   
    3. West Canada Valley  3 Fabius-Pompey
   

10/25, 3pm

 
    3. West Canada Valley  2  
6. Bishop Ludden
 0 7:15pm at Sauquoit  

 

  11. Mt Markham  2  
11. Mt Markham
 2    
    3. West Canada Valley  1  
7. Cooperstown  2    
    7. Cooperstown  0  
10. Waterville
 0

10/25, 6pm

 
    2. Hamilton  0  

     
    2. Hamilton  3  
       
     

CLASS D PLAYOFFS

First Round   Quarterfinals   Semifinals   Final    
 10/23, 3pm      

 10/29

   11/1, 5:30pm    
At Higher Seed   At Higher Seed   At Neutral Sites    at Chittenango    
           

   
    1. Poland  5  
   

10/26, 3pm

 
    1. Poland  4  
8. Lyme  3 5pm at Sauquoit  
    8. Lyme  2  
9. Old Forge
 2    
    1. Poland  0  
5. Cincinnatus
 2

 

 

 

  5. Cincinnatus  2  
12. Otselic Valley
 1

10/25, 3pm

 
    4. Owen D. Young  1  
4. Owen D. Young
 3    
    4. Owen D. Young  3  
13. Tyburn
 0    
    CHAMPION:
3. Copenhagen
 6  
    3. Copenhagen  2 Watertown IHC
14. Madison
 1

10/25, 3:30pm

 
    3. Copenhagen  0  
6. Blessed Virgin Mary
 4 7:15pm at Lowville  

 

  6. Blessed Virgin Mary  1  
11. Alexandria Bay
 2    
    2. Watertown IHC  2  
7. Brookfield
 3    
    7. Brookfield  1  
10. Sackets Harbor
 2

10/26

 
    2. Watertown IHC  3  
2. Watertown IHC
 2    
    2. Watertown IHC  2  
15. McGraw
 1    
     

 

 

What's On